Máš 18 a viac? Prečítaj si “Návod na život”.

Najúžasnejšie obdobie tvojho života.
Nikdy sa už nezopakuje.
Prichádza krásny, dobrodružný a neopakovateľný čas.
Nevieš čo robiť?
Nevadí.
Väčšina mladých ľudí to presne nevie.

Práve si zmaturoval, budeš maturovať, si dospelý a môžeš sa sám rozhodovať. Možno už pracuješ a tvoj plat ťažko pokrýva tvoje náklady na život.  Chceš maximalizovať svoje príjmy. Načo? Na novú kerku, nový iPhone alebo starú káru? Alebo študuješ, končíš VŠ, možno chceš štúdium prerušiť, možno chodíš na VŠ, ktorá ťa nebaví a plníš prianie svojich rodičov a starej mamy. I to sa skončí.

Na Slovensku sú "ľahšie" i "ťažšie" VŠ. Na "ľahších" budeš veľmi ľahko študovať, budeš mať pár "pohodlných" rokov života, nikto od teba pomaly nič poriadne nebude chcieť. Keď skončíš a budeš Bc, Mgr, Ing. a budeš chcieť nastúpiť do práce, vtedy spoznáš reálny život ( pokiaľ ti niekto zasa nedá pod nohy koberček ).

Hlavne tie "ľahšie" produkujú ročne množstvo absolventov pre úrady práce. Mnohí potom pracujú v obchodoch ako predavači vo firmách mobilných operátorov v gastronómii a inde, pretože svoje vzdelanie nemôžu uplatniť. Skúšajú rôzne rekvalifikačné kurzy, čo je všetko polovičaté a dočasné. Pri serióznych pohovoroch na otázku ako ovládajú napríklad angličtinu odpovedajú áno - na úrovni stredne pokročilí. Ale potom príde oprávnená otázka a čo si na VŠ robil 3-5 rokov? A tu je jadro najväčšieho problému. Absolvent VŠ napríklad ekonómie, managementu, marketingu, verejnej správy, sociálnej práce, masmédia, práva a iných, pokiaľ neovláda anglicky jazyk na vysokej úrovni, premrhal veľmi dôležitý čas a jeho diplom znižuje jeho cenu.

Absolvent, ktorý diplom nedostal na "počkanie" a ovláda perfektne angličtinu, prácu si nájde aj na Slovensku ale aj napríklad v Česku či Anglicku a to aj vo svojom tzv. ľahkom vyštudovanom odbore.

Čo znamená perfektne ovládanie angličtiny? Je to medzinárodný certifikát IELTS známka 8-9 čo je znalosť angličtiny v písanej a verbálnej forme na vysokej akademickej a obchodnej úrovni. Takúto úroveň angličtiny bez štúdia v anglicky hovoriacej krajine je doma získať takmer nemožné.

Život sa úplne zmenil. To čo hovorili niekedy rodičia, uč sa a maj nejaký papier už neplatí. Dnes platí mať papier, a nie hocijaký a perfektná angličtina a chcieť.

Na začiatku som napísal, že ťa čaká 3-5 rokov krásnych rokov života. Áno. Obdobie, keď môžeš a budeš robiť chyby, hlúposti, ale aj učiť sa a spoznávať život. Záleží len na tebe čo s nimi urobíš.

Čo by si mal urobiť? Študovať, cestovať, zabávať sa, trocha pracovať a učiť sa. Dospieť a spoznávať svet. Pretože všetko potom do konca života bude už len práca, kariéra, starosti, rodina a zodpovednosť. A tu máš sľúbený “Návod na život”. 

Ponúkam  ti Austráliu, kde študuje zo zahraničia 600.000 mladých ľudí. Študujú, pracujú, zabávajú sa, športujú a navzájom sa spoznávajú. Preto študenti volajú napríklad Sydney "Študentský raj na zemi".

Je to ľahké, príjemné a múdre. Štúdia sa nemusíš báť, austrálski učitelia sú „ tréneri „ a nie „  rozhodcovia „. štúdium je v malých skupinách 8-12 študentov a zamerané na praktické využívanie vedomostí. V prvom rade máš príležitosť získať vysokú úroveň angličtiny, keď chceš aj odborné vzdelanie a na svoj pobyt si svojou prácou môžeš v Austrálii zarobiť. Stále máš ešte dosť času na zábavu, šport, kultúru alebo spoznávanie okolitých krajín, ktoré sú za " rohom". I keď niekedy to bude trocha bolieť a nebude to jednoduché. Preto takéto rozhodnutie je len pre silné osobnosti, ľudí, ktorí sa neboja výziev. A možno práve toto je to, keď sa ľudia začínajú deliť na silné osobnosti a ľudí, ktorí len prežívajú. Keď si pripravený na dobrodružstvo a chceš svojich jedinečných pár rokov zažiť múdro a inteligentne, teraz môžeš naštartovať svoju budúcnosť. 

Konkrétne. Mám viac ak 25 ročné skúsenosti so študijnými pobytmi v Austrálii. Vlastne, študijné pobyty v Austrálii do ČR a SK som  prvý predstavil už v roku 1992.  S mojou pomocou viac ako 1.000 ľudí absolvovalo študijný pobyt väčšinou v Perthe a v Sydney. Boli to jazykové pobyty, odborné vzdelanie i štúdium na austrálskej UNI a samozrejme s pracovným povolením. Väčšina z nich boli veľmi úspešní a hlavne na svoj pobyt v Austrálii nevedia zabudnúť. Zvládli angličtinu, doplnili alebo rozšírili si svoje vzdelanie. Mnohí z nich dnes pracujú v SK na dôležitých pozíciách, sú úspešní podnikatelia a profesionáli vo svojom odbore. Ďalší pracujú napríklad v Tokiu, Londýne, Sydney, Perthe, Prahe i v USA.  Niektoré dievčatá i chlapci využili po absolvovaní angličtiny každoročné pohovory leteckej spoločnosti Emirates v Sydney a v Perthe a sú letuškami leteckej spoločnosti Emirates. Takmer všetci vedia, že študijný pobyt v Austrálii bol pre nich základom a posunul ich profesionálne a sociálne tam kde dnes sú. To nie je len jazyk a nejaká odbornosť. Získali zdravé sebavedomie, skúsenosť starať sa sám o seba, spoznali reálny život, poznajú svoju cenu a dnes žijú podľa vlastných predstáv. 

Úprimne. Žijem striedavo v Austrálii (Perthe a v Sydney) a v Bratislave. V poslednom období veľmi dramaticky sa zmenili moje osobné pomery v Austrálii. Preto znova obnovujem moju agentúru A-travel v Bratislave. Môžem znova ponúknuť moje veľké skúsenosti a profesionálne služby.

Prieskum v EU prezradil, že zo Slovenska chce odísť až 35% mladých ľudí. Je to zavádzajúce, pretože od nápadu po realizáciu je dlhá cesta. Nie každému život v inej krajine vyhovuje. Tak prečo si to najprv nevyskúšať v Sydney alebo v Perthe s výhodným štatútom študenta, zabávať sa a získať medzinárodný certifikát z angličtiny, vzdelanie a sebavedomie s možnosťou pracovať a užívať si v život v krásnej Austrálii.

Povedali o nás

Od roku 1993 sme do Austrálie vyslali už vyše 1000 klientov. Pozrite si, čo o nás povedali:

© 2018 A-travel. Všetky práva vyhradené.